۶۳۶۲۶۸۹۴۳۳۰۵۱۹۶۴۵۳

برای یک فرد بی‌تفاوت و عادی، وجود بیش از 100 هزار برگه در بایگانی مرکز توسعه وایساخ پورشه تنها دسته‌ای از کاغذهای بی‌ارزش خواهد بود؛ اما برای فردی که علاقه‌ای بی حد و مرز به دنیای خودرو و به ویژه به این خودروساز آلمانی دارد، مطالعه هرکدام از این مقالات می‌تواند همانند به دست آوردن طلای ناب باشد.


نکته این است که خواه شما به خودروهای عضلانی آمریکایی علاقه داشته باشید یا اخبار خودروهای اسپورت بریتانیایی یا محصولات آلمانی و ژاپنی را دنبال کنید، قطعاً درباره مستندسازی صنعت خودرو اتفاق‌نظر دارید. لحظه‌ای را که کاغذ ساخت خودروی خود را زیر صندلی پیدا کنید چه حسی خواهید داشت؟ به همین دلیل است که پورشه اخیراً آرشیو طرح و نقشه‌ی بزرگ خود را که دربردارنده 70 سال تاریخ این شرکت می‌باشد را رونمایی کرده است.

مطالب خواندنی : استقبال فوق‌العاده از آلپاین A110


Uwe Geisel که وظیفه نظارت بر این کلکسیون فوق‌العاده را بر عهده دارد می‌گوید:

این اسناد نشان‌دهنده‌ی بدنه‌ی ظریف پورشه 356 هستند. کار طراحی این خودرو در سال 1950 و با اسکچ ها شروع شده است.

البته ما برای بازدید از این مجموعه دعوت نشده بودیم اما با توجه به تصاویر منتشر شده می‌توان گفت حداقل یک بعدازظهر را باید صرف تماشای آن‌ها کرد. هرگز نباید این طرح‌های مهندسی فوق‌العاده را دست‌کم گرفت زیرا تاریخ است که آن را شگفت‌انگیز می‌سازد. نگه‌داشتن برگه‌های طراحی اصلی پورشه 356 یک کار عالی است.
گفته می‌شود پورشه این آرشیو را به شیوه امنی نگه‌داری کرده و می‌تواند آن را گسترش دهد. برای اولین بار در تاریخ این برند بیش از 30 هزار کارمند در پورشه مشغول به کار هستند که این به لطف نرخ رشد 130 درصدی از سال 2010 تاکنون می‌باشد. پورشه می‌گوید این رقم افزایش هم خواهد یافت و برنامه‌هایی برای استخدام 700 نفر دیگر برای تولید خودروی تمام الکتریکی تایکان دارد. شایان ذکر است این خودرو از سال 2019 وارد نمایندگی‌های فروش می‌شود.

Bilin
pedal

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید