۳d-video-games.jpg

اگرچه امروزه نام بازی های کامپیوتری ( بازی های ویدئویی ۳بعدی) در وحله اول یادآور یکی از دغدغه ها و مشکلات اساسی والدین با فرزندان خود است و والدین نگران تاثیر منفی بازی های کامپیوتری بر سلامت فرزند خود هستند،اما یافته های جدید نشان می دهد این مورد که در نگاه اول بدون سود و مضر به نظر می رسد نیز اگر در دوز کافی استفاده شود می تواند نتایجی خوبی را در افراد داشته باشد،بطوری که تازه ترین مطالعات دانشمندان نشان می دهد بازیهای ویدئویی سه بعدی در عمکلرد مغز در به یادآوری خاطرات تاثیر مثبتی دارند.

گرفتن روحیه تهاجمی،عدم فعالیت و چاق شدن،انزوا و.. از مواردی هستند که استفاده از بازی های کامیپوتری در افراد به وجود می آورد،اما حالا باید بهبود عملکرد مغز در به یادآوردن گذشته و در کل داشتن حافظه بهتر را نیز به این موارد افزود.
طی پژوهش های جدید انجام شده بازی های ویدوئویی و به خصوص نسخه سه بعدی آنها عملکرد مغز در آزمونهای حافظه را تا ۱۲ درصد افزایش می دهند که درصد قابل توجهی است.

افراد مورد آزمایش در این تحقیق ۶۹ نفر بودند که وجه اشتراک بین آنها نداشتن سابقه انجام بازی های ویدئویی بود.دو گروه از سه گروه تشکیل شده از این ۶۹ نفر، ابتدا به مدت ۳۰ دقیقه در روز و برای دو هفته بازی های دو بعدی و سه بعدی ویدئویی انجام می دادند و گروه سوم نیز هیچ بازی در این مدت انجام ندادند.پس از گذشت زمان مورد نظر و گرفتن آزمونهای حافظه از این افراد،درحالی که نتایج نشان می داد بازی های دو بعدی تأثیر قابل توجهی بر ارتقای عملکرد مغز در به یادآوردن خاطرات گذشته ندارند،تاثیر ۱۲ درصدی انجام بازی های سه بعدی به دست آمد.

از طرفی در نظر داشته باشید که به همان میزانی که در بالا اشاره شد،عملکرد مغز در به یادآوری خاطرات و گذشته در حد فاصل ۴۵ تا ۷۵ سالگی از بین می رود،پس انجام بازی های سه بعدی در این سنین می تواند کمک شایانی به تقویت حافظه کند.
همچنین نتیجه این تحقیقات نشان می دهد کسانی که بازی های ویدئویی و مخصوصا سه بعدی انجام می دهند،عمکلرد مغزشان در به یادآوردن گذشته آن هم با “جزئیات بیشتر” بهبود می یابد.

 

zoomtech

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید